ziemia na sprzedaż

Ziemia w Bytów sprzedam

Pomorskie

Inwestowanie w ziemię zatrzymuje się w bliskim świata jeszcze dużo ciekawe, chociaż jednocześnie warto jest trzymać na wycieczce to, że zasoby gruntów to nie jest worek bez dna. Istnieją w Polsce gminy, jakie w tych dekadach gruntami gospodarowały oszczędnie rozkładając obecne na czasy. Niektóre biedniejsze, z faktami finansowymi, szybko pozbywały się nieruchomości nie wyglądając na to, jakie budżety będą stanowiły w przyszłości. A przecież podłoga jest jeszcze bardziej wysoka, chociażby w ostatnich pozornie mniej popularnych miejscach.

Ziemia w Debrzno sprzedam

 

Kiedy więc się zmieniało

Do połowy lat dziewięćdziesiątych ogromnej większości ludzi miast posiadanie ziemi na dziury było dopiero pustym hasłem. Potem jeszcze dużo proste było się hasło „agroturystyka” i część mieszczuchów postanowiło spróbować tej branże turystyki. Zaprezentowało się po latach, że dla grupie spośród nich realizacja agroturystyczna była się jedynym źródłem (czasem) niemałych dochodów.

Warto jednak wrócić do 1990 roku, jak to rozwiązano pegeery. Ówczesna AWRSP (Agencja Nieruchomości Rolnej Skarbu Państwa) zaczęła wyprzedawać lub wracać w dzierżawę ogromne areały ziemi popegeerowskiej.

Wtedy zwłaszcza na ostatnim zyskała tak określana (była teraz) „nomenklatura” i grupę z tychże twarzy do dziś jest wielohektarowe gospodarstwa zatrzymując się w licznej wartości na hodowli bydła. Posiadanie takich areałów zaprezentowało się niezwykle opłacalne wraz z wejściem Polski do Grup Europejskiej z czym oczywiście kojarzą się do ostatniej chwili niemałe dopłaty do ziemi rolnej.

Małe, kilkuhektarowe gospodarstwa, zaczęły padać – ich właściciele zaczęli po prostu odchodzić. Natomiast ogromnym wzięciem otworzyły się cieszyć działki nad jeziorami, wbrew tego, że przynależą do najdroższych. Mówi to przede każdym Wielkich Jezior Mazurskich i ich najbliższych okolic.

Natomiast w mieście

Na przełomie ostatnich tysiącleci zdynamizował się mocno trend budowania domów na terenach podmiejskich. Otoczenia miast otworzyły się stawać ogromnymi noclegowniami dla pań funkcjonujących w licznych aglomeracjach. Ponadto zaczęto wypierać z miast zakłady przemysłowe. Dlatego powodzeniem otworzyły się cieszyć wolne części w okolicach ekonomicznych, co się i kojarzy z pomocami podatkowymi.

W miastach takich miast jak Warszawa pod wieżowce uzyskuje się każdy skrawek gruntu. To tworzy nierzadko kontrowersje, ale niejednokrotnie pozwala niwelować przypadkową, niską zabudowę handlową.

Doskonali swoje oblicze otoczenie mniejszych miast, zwłaszcza miejscowości turystycznych i uzdrowiskowych. W tych dekadach niektóre spośród nich podwoiły swoją powierzchnię za sprawą nowych lokali jednorodzinnych.

zobacz również Jak Polacy zmieniali podejście do ziemi

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments