8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

Prasówki

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu Wszyscy wiemy, że brak ćwiczeń, palenie tytoniu, spożywanie za mocnej liczb gazie oraz dieta uboga w owoce oraz warzywa nie wróżą nic niezwykłego. Czynniki te znacząco zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia tętniczego lub udaru mózgu.

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

 

Istnieje chociaż kilka prostych, i jednocześnie efektywnych kroków pozwalających zapobiec tegoż zagrożenia.

kup traz

 

 

Poniżej przedstawiamy 8 owoców, które warto spożywać, aby uniknąć chorobie nadciśnieniowej oraz udarowi mózgu.

Banany

Lekarze zalecają spożywanie owoców w finale zmniejszenia za wysokiego ciśnienia krwi. Wszystko dzięki wysokiej zawartości potasu. Uznaje się, że potas zwiększa siłę skurczu mięśnia sercowego.

Dzięki potasowi wprowadzonemu w owocach wysokie ciśnienie tętnicze nietrudno się obniży. Banany można spożywać jak samodzielną przekąskę lub podać je do jogurtu czy do owsianki.

Kiwi

Owoce kiwi z zielonym miąższem zawierają potas, też jak pomidory i owoce. Mają też witaminę C, która sprawia jako przeciwutleniacz wolnych rodników.

Jeden produkt kiwi zaspokaja 9% dziennego zamówienia na potas, 7% na magnez oraz 2% na wapń.

Pomarańcze

Picie napoju z dwóch pomarańczy każdego dnia pewno ułatwić w ograniczeniu ciśnienia tętniczego. Efekt w role obniżenia ciśnienia można dostrzec po 2–4 tygodniach spożywania soku.

Owoc granatu

Owoc granatu toż wielce zdrowy produkt, który można spożywać na twardo czy pić w skórze soku. Jedyne spośród pytań wykazało, że picie filiżanki wyciągu z granatu przynajmniej raz dziennie przez cztery tygodnie pewno ułatwić w ograniczeniu ciśnienia tętniczego.

Sok z granatu że liczyć element zdrowego śniadania. Myśl jednak, aby stwierdzić ilość cukru, jeśli kupisz gotowy sok. Dodatek cukru może zniszczyć korzystny wpływ soku na zdrowie.

Papaja

Ten egzotyczny owoc obniżający ciśnienie posiada wyjątkowe rozwiązanie dla kobiet zmagających się z nadciśnieniem tętniczym. Papaja zawiera potas i drugi składnik o potwierdzonym działaniu obniżającym ciśnienie u twarzy z nadciśnieniem tętniczym – flawonoidy.

Brzoskwinie i nektarynki

Jedna średniej powierzchni brzoskwinia lub nektarynka zaspokaja 8% dziennego zamówienia na potas, 3% na magnez oraz 1% na wapń.

Dla świadomości na wypłacie obniżającej ciśnienie doskonałą alternatywą dla nowej brzoskwini lub nektarynki będą plasterki tych owoców mrożone bez dodatku cukru. Przed spożyciem owoce można rozmrozić albo przygotować koktajl bez ich rozmrażania.

Pomidory

Badanie spełnione w Finlandii wskazuje, że duża zawartość likopenu, czyli karotenoidu uruchomionego w pomidorach, możne zmniejszać prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu. Badanie przedstawione w dziele Neurology objęło 1031 mieszkańców Finlandii w wieku z 46 do 55 lat. Ryzyko wystąpienia udaru mózgu u twarzy z wybitnym stopniem likopenu obniżało się o 55%.

Arbuz

Arbuz zawiera dużą liczbę wody dzięki czemu korzystnie działa na twarzy z podwyższonym ciśnieniem natur albo z nadciśnieniem tętniczym. Arbuz że również zapobiegać wzrostowi ciśnienia u twarzy z właściwym ciśnieniem krwi.

Ponadto wynik ten powoduje L-cytrulinę, która umożliwia regulację ciśnienia tętniczego a je zmniejsza. Oprócz tego aminokwasy uwzględnione w arbuzach mogą zapobiegać wzrostowi ciśnienia tętniczego.

Więc pijmy świeżo wyciskane wyciągi z owoców oraz warzyw. Lub jest uzupełnienie bowiem ważniejszego w życiu niż zdrowie ?

Zobacz również wolnoobrotowa

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments