Last Minute

Last Minute Szczecinek

Zachodniopomorskie

LAST MINUTE to niepowtarzalna z produkcji jasnego i bardzo podawanego w współczesnym czasie reżysera Patryka Vegi.

Last Minute Międzyzdroje

Film swoją premierę posiadał w roku 2013 po czym już zdobył uznanie nie tylko fanów produkcji Vegi.

klik i ogladaj film

Główne funkcje w filmie zagrali:
– Wojciech Mecwaldowski, wcielający się w pracę owdowiałego ojca samotnie wychowującego dwoje dzieci,
– Klaudia Halejcio, która zajęła się w pracę Dominiki – córki Tomasza,
– Olaf Marchwicki istniejący w wartości Bartusia – syna Tomasza,
– Aldona Jankowska jako matka Tomasza,
– Anna Szarek, która zajęła się w pracę Natalii Wis, będącej szeroką miłością Tomasza również z okresów licealnych,
– Bartłomiej Świderski wcielający się w perspektywę narzeczonego Natalii Wis,
– Jarosław Boberek w LAST MINUTE jest głosem prowadzącego radiową audycję,
– Otar Saralidze wcielający się w perspektywę niejakiego Ahmeda, syna właściciela hotelu.

Za muzykę w pełnej produkcji dostępny był Mirosław Kuba Brożek (jaki w filmie umieścił wiele wielkich oraz ciekawych ówcześnie utworów), natomiast montaż należał do Tomasza Ostrowskiego.

Tytuł filmu, jak można się bardzo chętnie domyślić nawiązuje do rynkowych ofert biur podróży ”last minute”, cieszących się z wielu lat niezmiennie wielką popularnością.

Last Minute Międzyzdroje

Właściwa fabuła filmu podejmuje się w chwili wygrania przez Tomka, dość niespodziewanie wyprawy do Egiptu. Jednak na taką wycieczkę nie że się przecież udać sam. Towarzyszyć nosi mu jego matka – kobieta niezwykle żywa oraz z zasadami – w tyle nie bez przyczyny przez wiele lat działała jako policjantka. Na uwagę z Tomaszem powtarzają się te zapewne jego dzieci – Dominika i Bartuś, sprytny i spragniony przygód kilkulatek. Choć początkowo wydawać aby się mogło, że nic nie zakłóci ich bajowego wypoczynku w trudnym Egipcie, to zawsze już na początku bohaterowie mają poważne problemy – na lotnisku zostają zgubione ich bagaże, co wysoce psuję bohaterom nastrój, którzy dalej nie są świadomi tego, iż to wówczas początek nieprzyjemnych niespodzianek, które spotkają na indywidualnej wakacyjnej drodze. Uwaga nie zapowiada się dobrze – nie dość, że Tomek z linią nie otrzymują odpowiedniego pokoju to także kuchnia nie wydaje im spożywania. Uzupełnieniem tych wycieczkowych porażek jest spotkanie Tomasza z Natalią Wis, jego wyjątkową licealną miłością. Niestety osoba nie jest taż, bowiem na jakimś etapu towarzyszy jej ideał mężczyzny, który kiedy się prezentuje stanowi jej narzeczonym.

Last Minute Międzyzdroje

Racja tych porażek Tomasz nie chce zostać bez echa, dlatego też praktykuje się usilnie skontaktować z organizatorem wycieczki, który kiedy się bardzo szybko okazuje ogłosił swoje bankructwo. Utrudniony istnieje więcej związek z konsulatem, więc Tomasz zaś jego rodzina muszą sobie w tym czasie jakoś radzić, przez co nie zasobność ich portfeli maleje w niewyobrażalnym tempie. Na szczęście po chwilowym kryzysie rodzina postanawia sobie jakoś poradzić – w skutku muszą powrócić wcześnie lub później do świecie, przecież w określonym okresie ze względu na finansowe braki jest to niemożliwe. Dlatego ładna i wzmacniająca się rodzina postanawia zyskać na powrotne bilety do kraju.

Zdjęcia do realizacji Patryk Vega zaś jego ekipa tworzyli w tureckim hotelu Utopia World (hotel wybiera się w Kargicak, miejscowości położonej nieopodal popularnej wśród turystów miejscowości Alanyi). W sprawach bez aktorów, jakich w filmie LAST MINUTE istnieje trochę zobaczyć można plażę hotelu Iberotel Club Fanara & Residence w Szarm el-Szejk.

Last Minute Międzyzdroje

Film Vegi LAST MINUTE zebrał mnóstwo pozytywnych recenzji, choć wiadomo nie zabrakło głosów nieco krytykujących całą produkcję. Często spotkać się można było z górami, iż film został zmontowany nieco niedbale i szybko, z pominięciem pewnych szczegółów. Tak prawie cały firm montowany był naprędce, zgodnie z tytułem LAST MINUTE.

Co dobre, mimo czasem nieco innych opinii, w roku 2012 zwiastun filmu LAST MINUTE był łatwo oglądanym zwiastunem w budów – część jego odsłon znacznie przekroczyła milion, i dużo osób czekało z niecierpliwością na okres, w jakim będą potrafili wprowadzić się z całością filmu.

Last Minute Międzyzdroje

Źródło artykułu Last Minute

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments