siłownia

Siłownia Resko

Zachodniopomorskie

Testosteron- definiuje męskość, odróżnia samców alfa od tych, którzy im się podporządkowują, daje nam pewności siebie i energii, poprawia libido. Każdy człowiek powinien dbać o to, by poziom tego hormonu utrzymywać u siebie na górnym stopniu. Niezależnie bowiem od innej mody na zniewieściałych facetów przypominających dziewczynki, czy zapewnień, że jednak nie musimy już zabiegać o przetrwanie czy prześcigać się o samice gdy swoi przodkowie- testosteron bardzo jest nam cholernie potrzebny. Szczególnie jeśli uwzględnimy fakt, iż w latach 1940-1990 zaobserwowano spadek średniej ilości plemników w nasieniu mężczyzn o ponad połowę!

Siłownia Chociwel

Bezpośrednią tego podstawą jest niski testosteron, z kolei przyczyn tego zjawiska naukowcy dopatrują się wielu. Jedni rzeką, iż to wynik wzrastającego odsetku klientów z nadwagą (im daleko tłuszczu, tym statystycznie niższy testosteron), inni wierzą, iż to poprzez estrogeny, których dajemy sobie z zewnątrz. Ja pogodzę się z obecnymi, którzy za głównego winowajcę mają… stres. Nic tak skoro nie zaburza polskiej gospodarki hormonalnej, jak przewlekłe napięcie. Jeżeli istniejesz na nie narażony- spokojnie. Tylko się nie stresuj. Da się z tym walczyć. Niniejszy punkt podpowie Ciż nie tylko, gdy się wyluzować, tylko także jako nowymi formami zapewnić sobie wyższy poziom hormonu męskości.

somatodrol

Obniż kortyzol

To racja ten niechciany hormon sprawia, że się stresujemy. Funkcjonując na krótką metę- mobilizuje nas do tworzenia, motywuje, dodaje siły. Zapewniał naszym przodkom (wraz z adrenaliną) możliwość szybkiej walki lub ucieczki. Niestety właśnie w znacznej w grupy przypadków martwimy się rzeczami, jakie nie stanowią zagrożenia życia, więc mechanizm z zamierzchłych czasów bardziej przeszkadza, niż pomaga. Tymże daleko że długotrwale podniesiony kortyzol powoduje stany zapalne (które to teraz odpowiadają za nowotwory i wady serca- dwie podstawowe przyczyny zgonów w terenach wysoko rozwiniętych), katabolizm (rozpad mięśni), przenoszenie się tłuszczu, czy wywiady ze snem, przemęczenie i drażliwość. A co najgorsze dla facetów- walczy z naszym testosteronem. Dlatego powinieneś się imać wszelkich rodzajów (no, może poza heroiną…), aby się wyluzować. Medytacja to stały numer sam na liście wyjść na stres. Już 15 minut dziennie po miesiącu da Ci zauważalnie spokojniejszy umysł i lekki sen. Po drugie- ćwiczenia rozciągające. Po trzecie- oglądanie komedii, czytanie dowcipów, czy szerzej mówiąc- śmiech. Kolejny punkt- samodzielnie wykonany masaż stóp czy łydek. No, chyba że posiadasz kogoś, kto ten masaż będzie planować Ci grać 😉 Po piąte- kontakt z dodatkowym człowiekiem. Uściski potężnie redukują stres. Jeszcze lepiej działa pocałunek albo seks. Ponadto- słuchanie relaksującej muzyki, czytanie książek, autohipnoza, basen, taniec, zioła uspokajające takie jak melisa czy waleriana (nie, nie są ale dla kobiet, znerwicowanych bab)… a też jedna, bardzo ciekawa informacja- przyjmij pozycję zwycięscy. Unieś ręce w górę w kroku triumfu, rozszerz nogi. Stoisz, jakbyś coś wygrał, a mózg dostaje sygnał, iż istniejesz stały siebie, więc zaczyna być więcej testosteronu i zmniejsza kortyzol. Jak widzisz- cwanych. Obniżenie poziomu stresu jest niezwykle istotne, dlatego zawsze zwracam nań ważną uwagę. Uznaj je za podstawę swojej piramidy samodoskonalenia.

Siłownia Chociwel

Konkuruj z nadmiarem estrogenów

Tak jak kobiety wytwarzają małe kwocie testosteronu, choć niektórzy myślą, iż biorą go tylko samcy, no a my wytwarzamy pewne ilości estrogenu, choć kojarzony jest szczególnie z płcią piękną. I, co jasne, powinniśmy starać się o to, aby nie zdominował naszego testosteronu. Najistotniejszym składnikiem, który znacząco obniży Twój estrogen jest… spalenie tłuszczu. To szczególnie tkanka tłuszczowa produkuje estrogen, który z kolei powoduje zachowywanie się tłuszczu… i związek się zamyka. A następnie się dziwisz, że tyle ludzi ma wysokie piersi i brzuchy, jakby stanowili w ciąży… Cóż, gdyby wiedzieli, jak istotne jest chronienie o konstrukcję także jak daleko lenistwo otacza ich męskość, na pewno zachowali się za siebie. Polecam także przerzucić się na picie wody kranowej. Obecna w butelkach zawiera pochodzące z plastiku ksenoestrogeny. Spożywaj także mniej nabiału (krowa to samica, więc naturalnie produkuje żeńskie hormony) i mniej piwa (chmiel co prawda ma roślinne odpowiedniki estrogenu, jakie w niższym stanie na nas oddziałują, ale wypicie nawet trzech piw to już duża ilość tych złych związków)

Siłownia Chociwel

Wyśpij się

Testosteron wytwarzamy głównie nocą. Pewnie widzisz to wcześnie, tworząc się z racja zwanym „masztem”. Aby organizm mógł zsyntezować jego odpowiednią ilość, celuj nie tyle w wydłużenie snu, ile w poprawę jego właściwości. Można zatem zdobyć na mnóstwo rodzajów. Przede każdym- przewietrz pokój przed pójściem do łóżka. Badania prowadzą, że tak śpi nam się w lekko chłodnym pomieszczeniu. I dokładnie w takim, gdzie jest dużo tlenu. Po drugie- nie używaj telefonu ani komputera na przynajmniej godzinę przed planowanym pójściem spać. Ekrany urządzeń elektrycznych oszukują nasz umysł, gdyż sprawiają wrażenie, iż jest dzień, więc wytwarzamy mniej melatoniny (znanej jako hormon snu). I warto zobaczyć, czyli nie śpimy na zamówienie miękkim łóżku, wyłączyć WiFi (nie zostało dokładnie potwierdzone, że zakłóca cykl snu, ale warto dmuchać na zimne), nie mieszać się przed snem grami czy filmami również nie jeść posiłków na 3 godziny przed snem. Lecz to mit, że przytyjesz, ale gdy organizm skupi się na trawieniu- jakość snu spadnie. I wreszcie- wspomagaj się suplementami, które pomagają zasypianie. Należą do nich GABA, 5-HTP, passiflora, czy wspomniane wcześniej melisa i waleriana. Stosuj sam z nich poprzez dwa tygodnie, potem przez taki sam czas inny, a właściwie w kółko, by organizm się nie przyzwyczaił. Zadbaj więcej o to, aby posiadać spory poziom witaminy D (na okres jesienno-zimowy zapisuje się suplement), magnezu (bierz/spożywaj go wcześnie, gdyż to najlepiej się wchłania), cynku i selenu. I gdyby to dla Ciebie wciąż za chwila- możesz wypróbować DAA, Tribulus, Maca, albo ziele Damiana. Są badania, które występują, iż nie wykazują szczególnie mocnego działania, natomiast są te takie, które przyjmują ich skuteczność. Moja uwaga jest taka, że wszystek system jest szczególny a warto przechodzić na sobie, jeżeli rzeczywiście są to oczywiste środki. To bowiem nie tracisz nic, prócz kilkudziesięciu złotych. Skoro nie zadziała- trudno. Jeśli zadziała- skorzystasz.

Siłownia Chociwel

Nie przegrzewaj jajek

Nieprzypadkowo nasze znaczenia są umieszczone poza jamą ciała, w mosznie. Jest tam wiele mniejsza temperatura, co daje żywotność plemnikom. Wykazano, że przegrzewanie jajek bardzo sprzyja obniżeniu testosteronu i właśnie pogarsza jakość nasienia. Jeśli idziesz na saunę- nie spełniaj tego głównie niż dwa razy w tygodniu. Postaraj się i nie brać długich, gorących kąpieli. Nie obejmuj laptopa na kolanach, gdy pracujesz. Nie nieś obcisłych bokserek ani spodni. A tak śpij nago. Twoje „wory” będą szczęśliwe.

Siłownia Chociwel

Bądź obowiązkowy

Narzekam na rzeczy dwojaką aktywność: Seksualną i fizyczną. Częste uprawianie seksu niezwykle skutecznie podnosi poziom męskiego hormonu. Co do masturbacji założenia są bardzo zróżnicowane- jedni trenerzy zakazują zawodnikom onanizacji przed ważnymi meczami, inni wręcz ją podają. Cóż, tu i musisz rozliczyć się na siebie i stworzyć eksperyment- sprawdź, jak ruszy na Ciebie dwukrotne zwiększenie częstości samodzielnych wytrysków przez załóżmy, miesiąc. Jeśli poczujesz się lepiej, znaczyć obecne będzie, że warto. Po drugie- zacznij dźwigać ciężary okołomaksymalne. Oczywiście, jeśli prędko nie byłeś na siłowni oraz nie znasz poprawnej techniki- nie kieruj się od razu na nie oczywiście jak wielkie sztangi. Wpierw poćwicz sam ruch, potem zacznij dźwigać. Badania prowadzą, że często ćwiczenia wielkich grup mięśniowych, takich jak plecy czy nogi, powodują duży wyrzut hormonów anabolicznych. Nie występuj wtedy na tyłku, bo zapuścisz korzenie. Działaj. I zdobywaj. Mam okazję, iż nie olejesz podanej w obecnym artykule nauce oraz sprawisz kroki, by stawać się lepszym facetem. Powodzenia!

Siłownia Chociwel

 

Zobacz również partner do seksu

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments