Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Płoty

Zachodniopomorskie

Dla wielkich wędkarzy zarówno pogoda kiedy i czas roku nie jest przeszkodą do wykonywania swojej pasji. Wielu spośród nich z niecierpliwością oczekuje na zamarznięcie akwenów wodnych, aby mogli wejść na lód i kontynuowanie swojego pragnieniem.

Wędkarski Mielno

Wędkarstwo podlodowe staje się coraz większe. Gdy chcemy dodać do ciała tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który dobrze odbiega swoim widokiem i parametrami z tych, branych w czasie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że obecnie sama wędka wymaga być niezmiernie mniejsza.

wędkarstwo allegro
wędkarstwo allegro

Przecież w wywierconym w lodzie otworze niestety będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego sprzętu będziemy wymagać oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Skłonności do wędkowania podlodowego, podawane w transakcji są przede każdym mniejsze od tradycyjnych. Dotyczy więc z faktu, że nie jest nam potrzebna ilość potrzebna do jej marnowania na odległość, jak dzieje się to latem. Musi stanowić jednak dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb spędzających w zbiorniku. Kluczowym istnieje też jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest używanie zimą żyłek kolorowych – używane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z poziomem podobnym do naturalnego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Mielno

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile chce nam, by nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Najczęściej wykorzystywane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, stworzona z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe wyposażone są w kotwiczki umożliwiające życie i prowadzenie ryby. Zimowe błystki dzielą się przede każdym wysokimi połyskującymi barwami lub ostrym, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z główką. Celem zainteresowania ospałych w tej temperaturze ryb, główki przeważnie są w kolorze srebrnym czy złotym. Główki bywają także nacinane tak, żeby w ciągu ruchu jak najlepiej odbijały światło. Aby uniknąć niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki opłaca się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, stosowane w wypadku stosowana metody spławikowej. Zimą używane są zarówno przynęty kiedy i zanęty o wielkim, nęcącym zapachu oraz kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest bardzo cenniejsza niż w czasie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za niewielkie pieniądze może istnieć się naszym nowym hobby na zimowe dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Mielno

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments