Czym są klimatyzatory postojowe?

Klimatyzatory postojowe Cedynia

Zachodniopomorskie

Bardzo często postrzegamy jak kierowcy, przebywając na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Zabieg tenże jest niewygodny oraz ze powodów finansowych oraz oczywiście ekologicznych. Wyjściem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Czaplinek

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas jazdy jest podstawowym zachowaniem, z którego trudno uciec, to uzyskiwanie z niej w trakcie postoju nie jest teraz wskazane. Marnujemy paliwo i zużywamy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie ważne jest więc, że rozwija on bezpieczeństwo rzeczy oraz przynosi, że kierowca i ładunek dotrą na miejsce w całości.

czesci allegro allegro
klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa całkowicie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji funkcjonującego podczas jazdy. Na zbytu możemy wystąpić dwa modele klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten podstawowy działa mało na bliskiej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego stanowiskiem jest obniżenie temperatury oraz zmniejszenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Podstawowe elementy układu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są dane w pewnej obudowie montowanej z zasady na dachu kabiny samochodu czyli na tylnej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do wnętrza pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, daje się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta zasilana jest silnikiem elektrycznym dodatkowo w razie potrzebie chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie jest także zaopatrzone w model, który gwarantuje nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może działać automatycznie czy potrafimy nią prowadzić za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Drawno

Z kolei postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem wielu nowocześniejszym i mało nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w organizm została wprowadzona woda. Stanowi ona odpowiednio schładzana, i całą przewagą tego typu klimatyzatorów jest więc, że nie zmieniają wilgotności powietrza we mieszkaniu pojazdu, a tylko obniżają będącą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego gatunku jest proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa zamontowana w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w jakim ciepło z powietrza jest wykorzystane do odparowania wody. Sam zbiornik jest tu postawiony na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora jest dużo trudna, ponieważ potrafi on ograniczyć temperaturę powietrza będącą we mieszkaniu pojazdu nawet o sto procent w układu do temperatury na zewnątrz. Ale ze powodu na zabieg zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie chodzi w chłodnym klimacie. Też kiedy w sukcesu sprężarkowego klimatyzatora, i tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z użyciem pilota lub kierować nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie dużą zaletą jest niewielki pobór prądu odpowiedni do harmonijnego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Drawno

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments