Technologia HP Edgeline – połączenie zalet druku atramentowego i laserowego

Drukowanie Lipiany

Zachodniopomorskie

Producent drukarek HP udoskonalił technologię wydajnego druku wysokonakładowego poprzez stworzenie nowego mechanizmu drukującego. Prace badawczo – rozwojowe w obecnym poziomie trwały kilka lat, i ich wynikiem jest stworzenie technologii HP Edgeline.

Drukowanie Borne Sulinowo

Do ważnych zalet technologii HP Edgeline należą wysoka niezawodność, wysokie tempo druku, wysoka wartość druku, niskie koszty sprzętu i dość niewielki koszt druku jednej strony. Ze względu na mechanizm drukowania powtarza się o niej, że łączy wydajność druku laserowego z precyzją odwzorowania kolorów kluczową dla druku atramentowego.

Zamów Tanie drukowanie

Bezkontaktowe głowice drukujące

Inteligentny system druku współpracuje z bezkontaktowymi głowicami drukującymi. Brak konaku głowicy z papierem zapewnia dłuższy czas eksploatacji tych punktów. Technologia zapewnia możliwość wydrukowania 2 mln stron w formacie A4. Głowice drukujące posiadają szerokość strony. Papier może się przesuwać pod głowicą z prędkością 88,9 cm na sekundę. Dzięki temu tempo wydruku wynosi do 12 zdjęć na minutę (10 x 15 cm) i ok. 70 stron w formacie A4 na chwilę. To naprawdę dobry wynik.
Konstrukcja głowicy

Głowica zrealizowana w technologii HP Edgeline jest stworzona z pięciu krzemowych układów scalonych. Każdy układ posiada aż 2112 dysz włożonych w kształcie schodkowym. Tego typu wyjścia są określane mianem multi-die module (wieloukładowy moduł). Każda głowica drukuje atramentami w dwóch kolorach. Kości krzemowe są wbudowane w wielowarstwową strukturę ceramiczną. Moduł MLC jest zrobiony z sześciu warstw – cienkich ceramicznych płytek połączonych przewodzącymi elementami zbudowanymi z wolframu i otworami przepustowymi.
Metoda zastępowania dysz

W przypadku, gdy sama z oddychaj będzie niesprawna, albo zatka się i tusze nie będą mogły być dokładnie przez nią dozowane, zostaje zastąpiona inną, sprawną dyszą. Dodatkowo, co dobry moment dysze są automatycznie oczyszczane a mogą ponownie sprawnie działać. To dodatkowa zaleta z artykułu widzenia serwisowania urządzenia z względu niedrożnej głowicy.
Zastosowanie technologii HP Edgeline

Technologia HP Edgeline została stworzona z propozycją o drukowaniu zdjęć i profesjonalnych dokumentów. Profesjonalne tusze do HP Vivera zostały opracowane do drukowania na częstym papierze. Barwnik znacznie łatwo schnie na papierze zapewniając wysokie nasycenie kolorów i gęstość optyczną. Wydruki nie rozmazują się po zastosowaniu flamastra i są odporne na wilgoć.

Nowinki technologiczne ze świata druku pochodzą z Technologia HP Edgeline

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments